دفتر مرکزی: تهران، خيابان ستارخان، خيابان پاتریس لومومبا، پلاك ۲۹، واحد ۹
ارتباط از طریق واتساپ:09109448828
ارتباط با ما از طریق واتساپ 28 88 944 910 (98+)

پارافین چیست؟

پارافین ترکیبی بی‌رنگ، بی‌بو و بدون‌‌‌مزه و یک ترکیب هیدروکربنی است که از مشتقات مواد نفتی به حساب می‌آید. برخلاف تصور عمومی که استفاده از پارافین را تنها به استفاده به صنعت شمع‌سازی محدود می‌کند، این ترکیب مفید کاربردهای زیادی در صنایع مختلف داراست. به طور کلی پارافین به دو دسته پارافین جامد و پارافین مایع تقسیم می‌شود. نوع جامد آن غالباً در صنایع شمع و شمع‌سازی و مایع برای مصرف صنعتی استفاده می‌شوند. در تقسیم‌بندی دیگر پارافین ها از لحاظ کاربرد به سه دسته خوراکی، صنعتی و بهداشتی تقسیم می‌شوند. پارافین خوراکی عمدتاً در دامداری‌ها جهت رفع مشکلات هضم برای دام‌ها و در برخی موارد در برخی مواد غذایی مربوط به انسان استفاده می‌شوند. شرکت تولیدی و بازرگانی کیمیا شرق طلوع ارائه دهنده انواع مختلف اعم از پارافین، اسلک وکس، پارافین جامد، پارافین مایع، پارافین کلره، امولسیون پارافین جامد، گرانول، واکس نفت، شمع و سایر مشتقات پارافین می باشد.(پارافین نفت مشتقات پتروشیمی)

پارافین های جامد و مایع در صنایع مختلفی از جمله می توان از موارد زیر نام برد:

  • صنایع نساجی
  • لاستیک سازی
  • ایزولاسیون
  • چسب
  • آرایشی و بهداشتی
  • بسته بندی
  • شمع سازی
  • روان کننده ها

شایان به ذکر است کاربرد پارافین در هرک دام از صنایع نام برده شده متفاوت می باشد، باری مثال در لاستیک سازی از پارافین جهت جلوگیری از ترک خوردن لاستیک و در ایزولاسیون جهت عایق کاری در برابررطوبت و گرد و غبار از این محصول استفاده می شود.

از کجا پارافین بخریم ؟

با توجه به عرضه ی اسلک وکس مرغوب که ماده اولیه پارافین محسوب می شود توسط شرکت های بزرگ پتروشیمی کشور کارخانه جات زیادی در کشور با متدهای مختلف مشغول تولید این ماده صنعتی می باشند که با توجه به شرایط بازار ارتباط مستقیم با این کارخانه جات جهت خرید انواع پارافین جامد، اسلک وکس پارافین مایع بهترین و به صرفه ترین راه برای خریداران پارافین می باشد، همچنین برای خرید پارافین در مقادیر کم بازار ناصر خسرو تهران که مرکز فروش پارافین و سایر مواد شیمیایی صنعتی می باشد، توصیه می گردد.

نحوه تشخیص پارافین خوب از بد!

موارد زیادی هستند که در خرید پارافین می توان به آن توجه کرد و در ابتدا باید کاربری پراافین مشخص شود زیرا مرغوبیت پارافین در هر صنعت با توجه به کاربرد پارافین در آن مشخص می شود برای مثال در صنعت شمع سازی پارافین با درصد روغن پایین تر مرغوب تر محسوب می شود اما این مسئله د صنعت روانکاری بالعکس می باشد.

به طور کلی پارافین با رنگ سفید تر از مرغوبیت و کیفیت بالاتری نسبت به پارافین های شیری رنگ و کم رنگ برخوردار است و همچنین داشتن دان ههای کریستالی در لایه های وسط پارافین می تواند ما را از تهیه ی پارافین جامد مرغوب و با کیفتی مطمئن نماید.

فیلت پارافین

با توجه به نوسانات زیاد در بازار پتروشیمی و مواد اولیه نمی توان کیفیت ثابتی برای این ماده در نظر گرفت.

(پارافین نفت مشتقات پتروشیمی)

 

ارتباط با ما از طریق واتساپ 28 88 944 910 (98+)